İSTANBUL EKİM FUARI ÖNCESİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ RÖPORTAJ
SERKAN SEZGİN “FUARA KATILAN GÜMÜŞ TAKI ÜRETİCİLERİNİN GİTTİKÇE AZALMASINI KESİNLİKLE BİR AVANTAJ OLARAK GÖRMÜYORUZ. TATLI BİR REKABET HEPİMİZE İYİ GELİR.”

Son yıllarda İstanbul Jewellery Show’da Gümüş Takı Üreticilerinin yeri küçüldükçe küçüldü. Bir zamanlar kendi başına koca bir hall’de yer alan gümüş takı markaları, artık bir hall’ün arkalarında kendilerine, uzak köşelerde yer buluyor ve çok az katılımcıyla adeta fuardan çekiliyorlar. Kurulduğu günden buyana İstanbul Jewellery Show’un Mart ve Ekim ayağına düzenli katılım gösteren, gümüş mücevherin öncü markalarından Massilver; gittikçe fuar alanında yalnız kalmaktan dolayı ciddi anlamda mutsuzluk yaşıyor. Massilver Genel Müdürü Serkan Sezgin; son dönemde İJS’ye katılan gümüş takı markalarının azaldığını, yeni gümüş takıları görmek isteyen ziyaretçilerin de eski dönemlerdeki kadar İJS’yi ziyaret etmediklerini ifade ediyor.

Kendi markalarının her İJS’de beklentilerine uygun, etkin sonuçlar aldığını kaydeden Serkan Sezgin; “Biz fuardan genel olarak memnunken bu negatif değişime dikkat çekmek istiyoruz. Yakın zaman sonra gümüş takı markalarının belki de hiç birini İJS’de göremeyeceğiz. Biz kendi kulvarımızdaki gümüş takı üreticilerini fuarda görmek ve onlarla tatlı bir rekabet yaşamak istiyoruz. Katılımcı firmaların da çok kırılgan bir yapıları var. Bir fuarda arzu ettikleri neticeyi alamadıkları için bir sonraki fuara katılmaktan vazgeçen markalar var. Fuarlar her zaman istikrar ve devamlı katılım ister. Fuarları salt ticaret mantığı içinde değerlendirmek, sağlıklı sonuçlar almaktan firmayı uzaklaştırır” diye konuştu.img_1534

İJS’nin son dönemde ağırlıklı olarak Türkiye’ye komşu ülkelerden ve Arap Yarımadası’ndan ziyaretçiyi ağırladığını, gümüş takıya daha fazla ilgi gösteren Rusya, Amerika ve Avrupa’dan gelenlerin ciddi oranlarda azaldığının altını çizen Sezgin; bu gidişat neticesinde İJS’nin uluslararası nitelikten çıkarak bölgesel bir fuara dönüşmesinden endişe duyduklarını, böylesi bir değişimin İJS’nin potansiyelini heba etmek anlamına geleceğini söyledi.

“Hongkong’ta Yaşadığımız Mutluluğu İstanbul’da Tekrar Etmek İstiyoruz”

Eylül ayında katıldıkları Hongkong Uluslararası Jewellery Show’da arzu ettikleri sonuçları aldıklarını ve yine ürün portföylerine ekleyecekleri yeni tasarımlarla İstanbul’da da her zamanki başarı çizgilerini yakalamayı hedeflediklerini belirten Sezgin; “Yine birçok fantezi modelimizle, renkli taşlı gümüş mücevherlerimizle ziyaretçilerin beğenisine mazhar olmak istiyoruz. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Hongkong’tan mutlu ayrıldık. Kendi evimizde de her İJS’de olduğu gibi çok yoğun bir fuar dönemi geçireceğimize inanıyoruz” dedi.Diğer Haberler